Designed and built with care, filled with creative elements

Top
Image Alt
  /  Bez kategorii   /  „Matematyka w ogrodzie”, poruszymy tematy dotyczące relacji, a dokładniej proporcji przy tworzeniu i harmonijnemu komponowaniu.

„Matematyka w ogrodzie”, poruszymy tematy dotyczące relacji, a dokładniej proporcji przy tworzeniu i harmonijnemu komponowaniu.

W ramach naszych lekcyjnych spotkań, zatytułowanych „Matematyka w ogrodzie”, poruszymy tematy dotyczące relacji, a dokładniej proporcji przy tworzeniu i harmonijnemu komponowaniu.

Pojawią się takie zagadnienia jak: złoty podział odcinka, złota proporcja, ciąg Fibonacciego. Zagadnienia te możemy zaobserwować w naturze, przyglądając się np. kwiatom słonecznika czy też innym roślinom, w naturze możemy dostrzec konkretne matematyczne proporcje, możemy powiedzieć że są wyrażone liczbą. Muzyka podobnie jak plastyka oferuje cały szeroki wachlarz takich wzajemnie skomponowanych elementów: barwę dźwięku, rytm, tonacje. Poszukajmy piękna i harmonii w muzyce.

Specjalnie dla nas Cyria Kukulska uczennica klasy 2 LO przygotowała I Fantazję na skrzypce solo Georga Philippa Telemanna.

Post a Comment