Designed and built with care, filled with creative elements

/  Zespół

Anna Mieszkian

Dyrektor, język polski

Moje zamiłowanie do literatury i języka polskiego narodziło się w czasach, kiedy byłam dzieckiem. W Szkole Podstawowej. Dzięki świetnej polonistce, która była dla mnie inspiracją. Już wtedy chciałam być nauczycielką. Chciałam być taką polonistką i takim człowiekiem. W zgodzie z tą zasadą uważam, że ważne dla mnie jako nauczyciela jest nie tylko to, co przekazuję, jak przekazuję, ale też kim jestem i co mogę dać młodym ludziom od siebie. Dlatego dzielę się z młodym pokoleniem swoim zamiłowaniem do literatury, doświadczeniem życiowym, wiarą w ludzi, umiejętnością akceptowania świata i odwagą do dojrzałego życia.
Skończyłam filologię polską ze specjalizacją pedagogiczną i filmoznawczą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poszerzałam swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych Centrum Edukacji Obywatelskiej – Akademia Liderów Oświaty oraz studiach podyplomowych SWPS – Psychologia pozytywna w edukacji i wychowaniu, wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży. Jestem trenerem TUS.
Po raz pierwszy w rolę przewodnika dla dzieci wcieliłam się w pracy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. We współpracy z Biurem Turystyki Kwalifikowanej „Traper” realizowałam się jako opiekun i pilot wycieczek jedno i kilkudniowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Po studiach prowadziłam firmę. Przygotowywałam
młodzież do matury w ramach projektu „Pracownia Przedmaturalna” oraz dzieci w zakresie indywidualnego nauczania języka polskiego. Pracę polonistki w Szkole, Gimnazjum i Liceum „Sapere Aude” traktuję jako wyzwanie i spełnienie.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą Ingi i Kaliny. Miłośniczką literatury dla dzieci. Interesuję się psychologią. Relaksuję się na łonie rodziny, natury, przy muzyce i w podróży.

Agnieszka Pędzich

Wicedyr. ds dydaktycznych, matematyka

Monika Asztemborska

Wicedyr. ds organizacyjnych, sekretarz