/  Bez kategorii   /  Wystawa „Symbole Wiosny” Ewy Standyło

Wystawa „Symbole Wiosny” Ewy Standyło

Już niedługo w edukacyjnej szkolnej Galerii Sztuki Sapere Aude swoje prace zaprezentuje Pani Ewa Standyło.

Pani Ewa maluje pejzaże Mazowsza, Bieszczad utrwalając nastrój i piękno chwili w różnych porach roku. Stosuje różne formy sztuki: akryl, olej, pastel olejna, pastel sucha, akwarela. Jej ulubione techniki to akwarela i pastel sucha, które pozwalają zatrzymać na papierze to co delikatne, kruche, przemijające. Uczą dostrzegać piękno w zwyczajnych rzeczach.

W scenach symbolicznych obrazy malowane akrylem, olejem ukazują kwintesencję życia i skłaniają do refleksji. Z sentymentu do czasów dzieciństwa, wspomnień, różnych pozytywnych emocji, zdjęć łączy czarno – białe barwy z kolorowymi akcentami.