Rok szkolny 2013/2014

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

Piotr Hyrlik, Uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej, jest LAUREATEM Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej" w etapie wojewódzkim.

Ogólnopolskim organizatorem i koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Patronat nad Konkursem sprawują: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka oraz Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militarri.

W etapie wojewódzkim zadania poszerzały treści podstawy programowej oraz uwzględniały elementarne wiadomości z zakresu uzbrojenia, umundurowania, budownictwa obronnego i symboliki wojskowej, a także umiejętności posługiwania się mapą i szkicem graficznym.

Laureatami zostali uczniowie, którzy w etapie wojewódzkim uzyskali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia.

Wszystkim laureatom III etapu Konkursu, w tym i Piotrowi, przysługuje prawo wpisu udziału w Konkursie na świadectwie w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia.

Piotrze - GRATULUJEMY!!

Gratulujemy również Rodzicom Piotra oraz pani Asi Kazimierczyk!! Dziękujemy!

MIKOŁAJKOWE

OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE W JABŁONNIE

W dniu 14 grudnia na basenie w Jabłonnie klub LKS „Lotos” przy współpracy z GCKiS zorganizował zawody pływackie dla dzieci z naszej gminy. W zawodach udział wzięło 70 dziewcząt i chłopców, którzy w zależności od wieku i umiejętności, mieli do pokonania różne długości basenu.

Z naszych szkół (Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) do zawodu przystąpiło dwóch Uczniów:

• Oliwier Karnowski z klasy 6a, który w kategorii SP, klasa 5-6 zdobył 1 miejsce!
  • Filip Lewandowski z klasy 1 Gimnazjum, który w kategorii chłopcy Gimnazjum zdobył 2 miejsce!

Serdecznie gratulujemy!!!

Wyniki końcowe:

Kat. wiek.: chłopcy - SP kl.: 5 - 6 ( 3 dł. basenu: stylem dowolnym )

1 m. Oliwier Karnowski 48,8

2 m. Kuba Duliński 51,0

3 m. Kuba Żdzieborski 52,3

4 m. Michał Dębiński 59,1

5 m. Karol Krużmanowski 60,4

6 m. Kuba Gaiński 60,6

Kat. wiek.: chłopcy – gimnazjum ( 4 dł. basenu – dowolnym)

1 m. Kuba Cegiełka

2 m. Filip Lewandowski

3 m. Joanna Murzynowska

Nasze Wyróżnienie

KONKURS "ZDROWIE W BAJCE"

W dniach 12-14 listopada w Legionowskim Ratuszu odbył się finał V edycji Konkursu „Zdrowie w bajce”, do którego przystąpiły klasa 1 i 2 naszej szkoły. Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie" z Legionowa wraz z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Legionowie oraz Wydziałem Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie od pięciu już lat organizują dla dzieci z powiatowych szkół i przedszkoli profilaktyczny konkurs teatralny zatytułowany „Zdrowie w bajce". Głównym celem konkursu jest pogłębienie świadomości dzieci na temat zdrowego trybu życia, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: higiena. Zadaniem dzieci i ich wychowawców było stworzenie autorskiego przedstawienia dotyczącego tematyki prozdrowotnej w dowolnej formie – wiersza, piosenki, teatrzyku – i przedstawienie go na gali finałowej. Konkurs był przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5-latki, 5-6 lat - klasy „0” oraz 6-9 lat – klasy 1-3 szkół podstawowych.

Nasi Uczniowie zarówno z klasy 1 i 2, w kategorii klas 1-3, otrzymali wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia:

- relacji telewizji legionowskiej oraz starostwa powiatowego w Legionowie (cz. 1 i 2) o konkursie "Zdrowie w bajce”:

- relacji Gazety Powiatowej:

"Zdrowie w bajce - nagrody rozdane"

KONKURS PLASTYCZNY "RAZ DWA TRZY - KRYJESZ TY!

ZABAWY BEZ KOMPUTERA Z GAZETĄ POWIATOWĄ

6 września 2013 r. Gazeta Powiatowa ogłosiła ostateczne wyniku Konkursu plastycznego "Raz Dwa Trzy - Kryjesz Ty! Zabawy bez komputera z Gazetą Powiatową" dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, który rozpoczął się 21 maja 2013r. W konkursie dzieci miały za zadanie narysować, namalować lub wykleić, jak można ciekawie i aktywnie spędzać czas wolny. Tematem nadesłanych prac miały być gry lub zabawy wymienione przez ogranizatora konkursu: Ciuciubabka, Ąse madąse, Podchody, Wyścig z kubkami, Figury woskowe, Raz Dwa Trzy Baba Jaga patrzy, Ciepło zimno, Głuch telefon, Chodzi lisek koło drogi, Uciekaj myszko do dziury, Bajkowe pokazywanki, Kalmbury bajkowe, Chłopek – inaczej zwany grą w klasy.

Wszyscy uczniowie naszej obecnej klasy 2 na kółku plastycznym pod okiem p. Elżbiety Dudek przygotowali i zgłosili swoje prace do konkursu w maju 2013r. Aleksandra Kiersznowska w czerwcu 2013r. przeszła do kolejnego etapu Konkursu ze swoją pracą, pt. "W kolorach" i wzięła udział w trwającym dwa miesiące głosowaniu sms na najlepszą pracę.

W ostatecznych wynikach konkursu praca Aleksandry Kiersznowskiej decyzją komisji konkursowej zajęła 1 miejsce w kategorii Szkół Podstawowych i 2 miejsce w głosowaniu sms.

Szczegóły wyników dostępne są na stronach Gazety Powiatowej.

Olu - GRATULUJEMY! Gratulujemy również Rodzicom Oli i Pani Eli Dudek.

Uroczyste wręczenie nagród i wernisaż prac, odbyły się 5 października w Ratuszu Miasta Legionowa o godz. 16. Relacja z wręczenia nagród dostępna jest w galerii i na stronach Gazety Powiatowej.